Längesedan vi sågs

Hejsan.

Oj vad jag hade längtat efter att få träffa de små pojkarna igen. Tiden flyger ju som bekant och inte sedan i somras hade det funnits möjlighet för oss att träffa de små barnbarnen.

Scott hade ju också nyss fyllt hela 7 år. Han har blivit så stor och klok, vår fine lille Scott.

Förra fredagen slutade han lite tidigare i skolan så då passade Amanda på att kika hit med pojkarna.

Såklart hade vi förberett en liten paket till Scott när de kom, men också en peng så han skulle kunna köpa vad han önskade sig. Att veta vad barnen vill ha är inte längre det lättaste tycker jag.

Vädret var så härligt den här eftermiddagen. Vi passade på att ta eftermiddagsfikat ute i orangeriet.

Men tiden gick alltför fort den här härliga eftermiddagen, och snart var det dags för den lilla familjen att åka hem igen. Men nu är planen ju att ses redan nästa helg igen, då det vankas lite festligheter här i Gyllebo.

Älskade fina barnbarn, så mysigt att få ha er här för en liten stund♥

Dagens citat:

Det bäst för små barn är att ha det lite ordnat. Allra helst om de får ordna det själv.

~Pippi Långstrump~

Ha en fin lördag.

Kram Annika

Dela gärna

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Rulla till toppen